چگونه بهترین روتختی مناسب اتاق خود را پیدا کنم؟

گیپورها هم انواع مختلفی دارند، منتهی گیپورهای استفاده شده در این روتختی ها اندکی خشن هستند. یکی از مهم ترین عوامل برای داشتن خواب خوب و کافی استفاده از کالای خواب استاندارد و انتخاب روتختی مناسب است .کالای خواب شامل تشک ، بالش و انواع پتو ، لحاف یا سرویس لحاف و سرویس کاوری می باشد که به عنوان روانداز استفاده می شوند . یعنی اینکه بعد از قرار دادن لحاف لایت داخل کاور لحاف، توسط زیپ یا چندین دکمه، درب کیسه کاوری بسته می شود تا لحاف لایت از درون آن خارج نشود. کاور لحاف همان کاوری است از جنس پارچه ملحفه ای؛ که لحاف ساده را در داخل آن می گذارند. شاید بتوانید رو بالشی ها و رو تشکی به وسلیه ماشین لباسشویی در منزل بشویید اما برای شستشوی لحاف حتماً باید به خشکشویی مراجعه کنید زیرا شستن لحاف با ماشین لباسشویی خانگی امکان پذیر نیست و اگر هم امکان پذیر باشد نه تنها آسیب جدی به ماشین وارد می شود بلکه لحاف هم به خوبی شسته نمی شود از طرفی شستشوی مداوم و غیر اصولی لحاف به الیاف داخل آن آسیب می زند و از عمر مفید آن می کاهد و در مدت کوتاهتر از آنچه فکرش را بکنید مجبور به خرید یک سرویس جدید می شود.

روتختی ما در طول شب و در هنگام خواب مستقیماً با پوست بدنمان تماس دارد و اگر جنس پارچه مصرف شده در آن مرغوب نباشد و از استاندارد و بهداشت کافی برخوردار نباشد ممکن است ایجاد حساسیت نماید و در دراز مدت منجر به بیماری های پوستی گردد. مسلماً سرویس لحاف یک سرویس کامل است و با خرید یک سرویس لحاف مرغوب تا مدت ها نیاز به خرید یک کالای خواب جدید نخواهید داشت . گروه دیگری از روتختی ها هستند که صرفاً جهت تزیین تخت و اتاق خواب مورد استفاده قرار می گیرد . درنتیجه در فصول گرم سال می توانید از این سرویس بدون لحاف و در فصول سردتر بهمراه لحاف استفاده نمایید . پس از مشخص کردن هدف ، تخت خوابتان را اندازه گیری کنید و اندازه ها را یادداشت نمایید تا در هنگام خرید دچار مشکل نشوید. این خرید هم اقتصادی و به و هم پاسخگوی نیاز کل سال خواهد بود .

درجه تاگ مبنای کیفیت لحاف محسوب می شود که نشان دهنده وزن، گرما و نرمی لحاف است، بنابراین هرچه عدد مربوط به تاگ بالاتر باشد، لحاف گرم تر و نرم تر خواهد بود. معمولا سرویس دونفره پیکه شامل یک عدد روتشکی ، یک عدد رو انداز پیکه ،دوعدد روبالشی پیکه و دو عدد روبالشی ساده و سرویس یکنفره آن شامل یک عدد روتشکی ، یک عدد روانداز پیکه ، یک عدد روبالشی پیکه و یک عدد روبالشی ساده می باشد. برخی از افراد به طرح ها و رنگ های ساده علاقمندند ، اگر در این گروه قرار دارید روتختی های ابریشم ، ساتن ساده ،لاین یا چیزگیلی انتخاب مناسبی برای شماست. در حال حاضر روتختی ساده در میان قشرهای مختلف جامعه پر طرفدارتر است. در این گروه به جای کاور لحاف نوعی روانداز با بافت ضخیم قرار داده شده است . خرید روتختی زیبا، خوش بافت و خوشرنگ تأثیر زیادی روی فضای اتاق شما دارد.

میکروفیبر اغلب بافت متراکمی دارد و دوامش زیاد است. ضمنا محصول فوق در دو سایز یکنفره و دونفره موجود و قابل عرضه به مشتریان گرامی است. اما امروز با پیشرفت دستگاه های تولید پارچه ، چاپ و رنگرزی روتختی ها در طرح و رنگ های مختلف تولید و عرضه می گردند. فقط تعداد محدودی از شهرهای مرزی روتختی های ترک و خارجی را عرضه میکنند. فقط در برخی از برند ها لحاف لایت در سرویس کاوری وجود دارد ولی معمولاً سرویس های کاوری تنها بصورت مجموعه ای از ملحفه ها بفروش می رسد و لحاف لایت باید به صورت جداگانه خریداری شود. اکثر غریب به اتفاق این روتختی ها برای استفاده روزانه قابل مصرف نیستند و فقط جنبه تزیینی دارند . میتوانید چند سرویس لحاف با طرح های متفاوت داشته باشید تا علاوه بر استفاده دوره ای از هرکدام از تنوع و تغییر در اتاق خوابتان لذت ببرید . در واقع در تولید این نوع روتختی لایه ای نازک از پنبه در زیر پارچه دوخته شده است که باعث حجیم و گرمتر شدن این محصول می شود . به نوعی میتوان گفت این رو تختی یک نوع از روتختی های کاوری هستند.روتختی های چهار فصل از یک لایه پنبه دوزی شده تشکیل میشوند که میتوان در فصول گرم از آن ها استفاده کرد و همینطور امکان قرار دادن یک لحاف درون آن ها وجود دارد تا بتوان در فصل سرد نیز از آن ها استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید