روتختی چیست و شامل چه تکه هایی می شود؟

روتختی مادام کوکو یکی دیگر از گزینههای پیشنهادی این لیست است. پوست از زیر این نوع پارچه ها راحت نفس می کشد. یکی از عوامل مؤثر در این زمینه، داشتن کالای خواب مناسب و نرم و راحت است. در نوع دوم یعنی مدل کاوری، کاور به راحتی نمی تواند از لحاف جدا شود و در شستن آن به مشکل برمی خورید. کاور لحاف همان کاوری است از جنس پارچه ملحفه ای؛ که لحاف ساده را در داخل آن می گذارند. برای سفت کردن لحاف در درون کاور معمولاً دو بند جهت گره زدن کاور به لحاف دوخته می شود تا با گره زدن آن بندها به کاور از جابه جایی لحاف داخل کاور جلوگیری شود. به طور کلی روتختی با لحاف تفاوت دارد و از ویژگی های آن ها می توان به سبک وزن بودنشان اشاره کرد. اغلب روتختی های ساتن با توردوزی تزیین می شوند. به همین دلیل، معمولاً از پارچه های نرم مانند ابریشم یا ساتن استفاده می شود. رو تختی ها طبق اندازه تخت خواب ها به دو دسته رو تختی یک نفره و رو تختی دونفره تقسیم می شود. با ملاحظه به ابعاد تخت و خواب بایستی سرویس روتختی انتخاب کنید چرا که تخت خواب در ابعاد های متنوعی تولید می شوند.

انتخاب روتختی در ظرف تنها چند دقیقه! یک یا چند عدد کوسن جلوه ظاهری را دستخوش تغییر قرار می دهد. یک کاور هم دارید که روی لحاف میکشید. اگر هر دو سمت لحاف از پارچه سفید و بدون طرح باشد، نام آن لحاف لایت است. به عنوان مثال در هنگام شستشو می توانید کاور لحاف را از لحاف لایت سفید رنگ جدا کنید و فقط کاور لحاف را بشورید. رو انداز یا لحاف برای پوشش بدن در فصول گرم و سرد سال است. مهمترین مسئله در انتخاب روتختی مناسب این است که آرامش لازم برای خواب و استراحت کافی بعد از یک روز پرمشغله را برای شما ایجاد کند. در نگاه اول، به نظر می رسد که استفاده از فیبر چوب برای تولید ملحفه، برای محیط زیست و همینطور خانه ها مزیت دارد؛ اما فیبر چوبی توسط مواد شیمیایی اشتعال زا به قطعات کوچک تر تقسیم می شود و در نتیجه پارچه بوجود آمده به آسانی تجزیه نمی شود. اگرچه تولید آن برای محیط زیست خوشایند نخواهد بود. اگر از آن دسته آدم ها هستید که شب سردشان می شود، این گزینه خوبی برای شما به حساب می آید. روتختی های ایرانی کیفیت خوبی دارند و با قیمت مناسب تری قابل خرید هستند.

جنس کاور لحاف از اهمیت زیادی برخوردار است، زیرا در تماس مستقیم با بدن می باشد و یک یا دو طرف آن طرح دار خواهد بود. در لحاف ها به طور معمول یک یا هر دو سمت آن ها دارای طرح است. در کنار یکدیگر قرار بگیرند. در سرویس های روتختی، یک یا چند روکوسنی برای زیباتر به نظر آمدن سرویس خواب شما قرار داده می شود. روتختی در واقع پارچه ای می باشد که برای پوشاندن سطح تشک و یا افرادی که بر روی تخت می خوابند، طراحی شده است. اینکه آرام ترین لحظات زندگی خود را بر روی تخت خواب خود می گذرانیم، واقعیت غیر قابل انکاری است. اجزای سرویس های روتختی شامل کاور ملحفه تشک، کاور ملحفه لحاف، کاور بالشت (رو بالشی)، کاور کوسن، لحاف، پیکه (روانداز تابستانی)، کاور دورچین تخت خواب می باشند. همه این اجزا به یک کاور یا روکش از جنس پارچه ای مناسب نیاز دارند. به راحتی میتوان گفت طرحها و مدلهای سرویس خواب عروس در کالای خواب مثل یک دریای بی انتهاست و تعداد مشخصی ندارد. به جنس روبالشتی اهمیت بسیاری بدهید؛ زیرا این محصول علاوه بر اینکه با پوست صورت شما در ارتباط است؛ نیاز است به دفعات بیشتری مورد شست وشو قرار بگیرد.

این پارچه با طراحی اتاق به سبک روستیک هماهنگ است. تفاله بامبو در ترکیب با مواد شیمیایی به پارچه تبدیل می شود. به جنس کاور لحاف توجه ویژه ای داشته باشید زیرا این کالای خواب با پوست بدن شما در تماس است. سرویس روتختی و لحاف داتیس از بهترین نوع پارچه به نام تنسل (TENCEL) تهیه شده است. پارچهی روتختی باید دارای تار و پود محکم و منسجمی باشد تا به مرور زمان آسیبی به آن وارد نشده و به مدت طولانیتری سالم بماند. 1)کاور روتختی در زمان استفاده حرکت نمیکند و ثابت میماند. برای این که یک خواب راحت را تجربه کنید باید عوامل مهمی مانند داشتن آرامش روحی، جسمی، داشتن زمان خواب کافی و … مدت طولانی برای شما کار می کند. برای متصل کردن ملحفه به تشک، این محصولات کش دار یا دور دوزی شده تولید می شوند؛ که نوع کش دار آن رایج تر است. برای اتاق های کوچک بهتر است طرح و مدل ساده بکار ببرید. اگر درحال تغییر دکوراسیون اتاق خواب خود هستید و یا و درحال خرید جهیزیه هستید بهتر است بعد از انتخاب تمامی وسایل اتاق خواب و چیدمان آن به سراغ انتخاب روتختی بروید.

دیدگاهتان را بنویسید