روتختی چیست و شامل چه تکه هایی می شود؟

اگر میخواهید از دکوراسیون معمولی و اصلی تختخواب فاصله بگیرید، باید درانتخاب روتختی مناسب تختخواب خود سرمایهگذاری کنید. معمولا رعایت چهار مولفه ی اصلی می تواند کارساز بوده و همه ی خواسته های ما را تامین کند. یکی از ویژگی سرویس روتختی دخترانه همواره استفاده از رنگ های شاد و زیبا میباشد. روتختی دخترانه نیز یکی از انواع کالای خواب به حساب می آید. تناسب رنگی با سایر بخشهای اتاق خواب از قبیل پرده و کفپوش نیز از موارد مهم در این انتخاب میباشد. شما با خرید این سرویس همزمان صاحب چند روبالشی ، روتشکی و یک لحاف می شوید .از آنجایی که کالای خواب یکی از لوازم بهداشتی محسوب می شود و تماس مستقیم با پوست و بدن شما دارد درنتیجه لازم است زود به زود شسته شود . سرویس روتختی کاوری به سرویسی گفته می شود که شامل روتشکی ، یک کاور بدون لحاف و روبالشی می باشد و در زمان خرید باید یک لحاف جداگانه برایش خریداری کنید . روتختی از یک تا پانزده تکه مختلف شامل لحاف روتختی، ستهای روبالشتی، محافظ تشک، روکش تشک و رویه روبالشتی را می تواند شامل باشد.

شستشوی آن سخت است و می بایست طبق دستورالعمل شستشوی محصولات الیافی اقدام کرده تا بافت لحاف از بین نرود و زود خراب نشود. از طرف دیگر رولهای پشم شیشه یا رول الیافی عرض 2.20 متر کیلویی 35 تومان بوده (اردیبهشت 1400) که دو رول با دو کیفیت متفاوت حدودا به 7 میلیون سرمایه نیاز دارد. اگر در بازار و یا فروشگاههای اینترنتی چرخیده باشید، حتما به این نتیجه رسیدهاید که تنوع محصولات بسیار بالاست و هرشخص با هر سلیقهای میتوانید نیاز خود را برطرف کند. نکته منفی در مورد ابریشم، هزینه زیاد و مراقبت دشوار از آن است. برای این نوع روتختی شما میبایست یک لحاف داشته باشید تا ملحفه را روی آن بکشید. بهتر است قبل از خرید روتختی، از طریقهی شستشوی روتختی مطلع شوید تا شستشو را اشتباهی انجام ندهید. بهتر است پارچههای پارچهای فلانلی یا جرسی را امتحان کنید. پارچههای ترکیبی زیادی وجود دارند که بیشتر آنها دارای نوعی پنبه هستند. نایلون فقط پس از چند بار شستشو دوام زیادی نمیکند. پس از مشخص کردن هدف ، تخت خوابتان را اندازه گیری کنید و اندازه ها را یادداشت نمایید تا در هنگام خرید دچار مشکل نشوید.

برای نگهداری کالای خوابتان می توانید از کمد های دیواری قفسه بندی شده استفاده کنید .لحاف ،پتو و روانداز هایی که حجیم ترند را تا یا رول کنید و بصورت فشرده کنار هم قرار دهید تا جای کمتری اشغال کنند . در زمان خریداری سرویس های روتختی، ممکن است این اجزاء با هم متفاوت باشند و تمام آن ها در بسته بندی دریافت شده نباشد. ازآنجاکه روتختیها همهکاره هستند، میتوانید در دوخت آنها از پارچههای مختلفی استفاده کنید. پارچههای معمول استفادهشده برای روتختی، پنبه، ژاكارد بافتهشده و پلیاستر هستند. پنبه / پلیاستر متداولترین است، اما پنبه / بامبو، پنبه / ریون و نایلون / پلیاستر را نیز پیدا خواهید کرد. • اگر از پارچه ای سبک برای روتختی استفاده می کنید و به کمی وزن برای آویزان شدن آن از تخت احتیاج دارید، درچندین مکان وزنه های پارچه ای کوچک را روی سجاف اضافه کنید. این پنبه بهطور عمده در جنوب غربی ایالات متحده به همراه چند مکان دیگر پرورش داده میشود. روتختی ها در دو نوع لحافی و کاوری تولید شده اند. روتختی چهارفصل نیز نوعی از روتختی کاوری بهحساب میآید.

روتختی کاوری درواقع ملحفهای برای لحاف شما محسوب میشود. اغلب اوقات، آنچه بهعنوان «بامبو» نامگذاری میکنند، درواقع ابریشم مصنوعی است که هنگام انتخاب روتختی باید به آن توجه کنید. با توجه به اینکه از جنس نخی است بسیار خنک است و برای فصول گرم مناسب است. با توجه به همین موضوع، تولید کنندگان روتختی ها را بر اساس سایز استاندارد تخت نوزاد، کودک، یک نفره و یا دو نفره تولید می کنند. لحاف عروس های ترک همه دارای یک سایز استاندارد هستند. روتختی های پیکه بیشتر در فصول گرم و یا در مناطقی که دارای آب و هوای گرم هستند یا به عبارتی در مناطق گرمسیری کاربرد دارد. شکل ظاهری لحاف در طول استفاده تغییر نمی کند. این روتختی دارای بافت مستحکم و منسجمی است که نسبت به پارچه ضخیمتر بوده و ضخامت لحاف را نیز ندارد. پنبه مصری که در آبوهوای گرم و خشک آفریقای شمالی رشد کرده است، دارای الیاف بسیار طولانی است که نرمترین پارچه را تولید میکند. در نوع دوم یعنی مدل کاوری، کاور به راحتی نمیتواند از لحاف جدا شود و در شستن آن به مشکل برمیخورید.

دیدگاهتان را بنویسید