روتختی چیست و شامل چه تکه هایی می شود؟

اولین نکته ای که در راهنمای خرید روتختی ذکر شده، توجه به سایز تختخواب شماست؛ چرا که اگر بدون توجه به سایز تخت اقدام به خرید روتختی کنید، ممکن است سایز روتختی خریداری شده، با سایز تختخواب شما همخوانی نداشته باشد. اگر در منطقه ای با آب و هوای گرم زندگی می کنید، استفاده از رو تختی بهتر از پتو می باشد؛ چرا که جمع کردن و یا مرتب کردن آن راحت تر از پتو می باشد. این مدل روتختی در اتاقهایی که کف پارکت دارند، بسیار زیبا خواهد شد. قیمت هر مدل با توجه به چند تکه بودن آن ، ابعاد و کیفیت روتختی متفاوت است. ست ها به صورت چاپ دیجیتال و سبک های مختلف تولید و هر فصل سال بروز رسانی می شوند.ست های دو نفره بصورت 6 تکه شامل یک عدد لحاف،یک عدد ملحفه کشدار تشک و چهار عدد روبالشی می باشند.تمامی محصولات دارای گارت گارانتی سه ساله می باشد. جنس روبالشتی ها هم از جهت اینکه سر بر روی آنها قرار می گیرد و هم از جهت اینکه بیشتر از سایر تکه ها شسته می شوند از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

انتخاب روتختی ساده یا طرح دار بیشتر به سلیقه و ویژگی روحی شما بستگی دارد. بهتر است برای اتاق خواب های شلوغ، از روتختی ساده استفاده کرده و در نهایت، از یک یا دو رنگ در روتختی خود استفاده کنید. سعی کنید هنگام خرید روتختی حتما به کیفیت دوخت و ظرافت آن توجه نمایید، فراموش نکنید روتختی بی کیفیت باعث ایجاد حساسیت های پوستی و آلرژی می شود. برندهای ترک دارای نام های تجاری معتبری هستند و اگر برند مطرح و با سابقه ای باشد مطمئنا با جستجو در اینترنت اطلاعات برند را خواهید دید بنابراین تنها به صرف اسم روتختی ترک اقدام به خرید نکنید. آخرین مورد در راهنمای خرید روتختی این است که برای خرید آن، شتابزده عمل نکنید. امکان تعویض آن آسان است و شما می توانید هر زمان که بخواهید یک کاور جدید تهیه کنید و تنها کافی است ملحفه روی لحاف و تشک را عوض کنید. از آن گذشته از شست و شوی روتختی با مواد آنزیم دار خودداری کنید که سبب رنگ پریدگی و آسیب به بافت رو تختی می شوند.

در این شرایط بهتر است یک روتختی ساده با جنس و کیفیت بالا و قیمتی مناسب بخرید تا این که به سراغ خرید روتختی خوش رنگ و لعابی بروید که انواع و اقسام حساسیت های پوستی را به شما القا می کند و نمی توانید در شب خواب راحتی با آن داشته باشید. مواظب باشید موادغذایی و یا سایر موادی که باعث ایجاد لک بر روی روتختی می شوند، به روی آن نریزند. اندازه سرویس انتخابی شما بسته به سایز سرویس خوابتان است؛ یعنی اگر تخته خواب شما ۲ نفره می باشد، باید از سرویس لحاف و روتختی استفاده کنید که در اندازه دو نفره طراحی شده اند و اگر هم سرویس خواب تک نفره ای دارید، توصیه می کنیم از ست هایی که مناسب ۱ نفر هستند، بهره گیری نمایید. • چرخ خودرا روی یک میز بزرگ (میز اتاق ناهارخوری وغیره) تنظیم کنید تا از وسعت پارچه خیاطی مورد نیازبرای پوشش یک تخت حمایت کند،به خصوص اگردر حال لحاف دوزی هستید. چون این پوشش شب تا صبح بر روی شما کشیده شود، پس باید دارای جنسی سبک باشد و از جابه جایی آن خسته نشوید. روتختی گیپور عروس، روتختی کلاسیک ژاگارد، پیکه و ژاگارد مخمل هم از پرطرفدارترین روتختیهای عروس به شمار میروند.

1. همیشه به یاد داشته باشید هیچ ارزونی بی دلیل نیست . این مورد کاملا سلیقه ای است، ممکن است شما به ترکیب چند رنگ علاقه داشت۶ باشید و یا این که تک رنگ را ترجیح دهید، به هرحال انتخاب رنگ نکته ی مهمی است. هماهنگی میان رنگ و طرح روتختی و کاغذ دیواری و رنگ پرده از نکاتی است که باعث می شود شما در اتاق خواب تان احساس آرامش داشته باشید. • به دنبال پارچه های تزئینی گسترده برای به حداقل رساندن نیازهای گره زدن باشید. در هنگام خرید یکی از مهم ترین مواردی که برای خرید روتختی باید در نظر داشته باشید شرایط شست و شوی روتختی است. اگر برای خرید روتختی راهی بازارها و فروشگاه های سرویس خواب شوید، رایج ترین روتختی هایی که به چشم شما خواهند خورد، انواع پتو و ملحفه ست ساده و تک رنگ خواهند بود. روتختی طرحدار بهتر است یا ساده؟ روتختی های ساده یا طرح دار، استفاده از الیاف طبیعی یا مصنوعی و برند آن از جمله عواملی است که در انتخاب روتختی دخیل می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید