انواع روتختی چیست؟

2. جنس پارچه استفاده شده در روتختی و جنس الیاف استفاده شده در لحاف روتختی بر قیمت آن تأثیر زیادی دارد. روتختی کاوری یا کاور لحاف، یک کیسه دوخته شده می باشد که یک لحاف لایت درون آن قرار می گیرد. سرویس لحاف و تشک عروس معمولا گرانتر از روتختی های معمولی هستند. وجود دارد. برحسب سلیقه می توانید بهترین گزینه خرید را از میان مدل های زیر برای استفاده خود یا جهیزیه عروس انتخاب کنید. با این توضیحات اگر اتاق خواب با سبک کلاسیک و یا با جلوه سلطنتی و تجملی می پسندید و یا روتختی عروس می خواهید بخرید، بهتر است این نوع روتختی را انتخاب کنید. رنگ های روشن حس آرامش و زیبایی بیشتری را به فضای شما می دهند. به مجموع روبالشی ، روتشکی و لحاف که همگی با یک طرح و رنگ تولید شده اند سرویس روتختی لحافی گفته می شود . همه ما به خوبی می دانیم که چندین رختخواب و لحاف چه فضای وسیعی را اشغال می کند و فراهم آوردن این برای خیلی ها میسر نیست. این روتختی دارای یک لحاف لایت میباشد که داخل پارچه ای ملحفه ای پوشیده میشود ،البته پارچه و لحاف به هم وصل نیستند و قابلیت جدا شدن دارد.

اگر برای روکش انتخاب میکنید حتماً باید کمی حالت گرم داشته باشد و یا شاید دارا فرزند کوچک هستید که در این صورت پارچه ای که احتیاج به مراقبت کمتری دارد و تمیز کردنش آسان است بهترین گزینه پیش روی شماست. اگر لوازم اتاق و رنگ دیوار سرد و بی روح است بهتر است از روتختی های با رنگ گرم و مدل دار استفاده کنید. در انتخاب طرح روتختی نیز در نظر داشته باشید که در فصل های سرد و خنک سال بهتر است از روتختی هایی استفاده کنید که در آن رنگ های تیره بکار رفته باشد و نیز در فصل های گرم از رنگ هایی استفاده کنید که روشن باشند. بنابراین همواره توصیه می شود در هنگام خرید روتختی به این نکات توجه کافی را داشته باشید. ۲ – جنس : هنگام خرید روتختی باید به جنس آن توجه داشته باشید که این امر شامل روتختی های یک نفره و دو نفره می شود. روتختی یک نفره دخترانه در رنگ های شادتری که با روحیات دختران سازگار است باید تهیه شود. برای اتاق خواب های کوچک از روتختی ساده با رنگ روشن بهره ببرید تا محیط بزرگتر دیده گردد. این رو تختی ها نیز عموما برای تخت های دو نفره از سایز های خیلی کوچک تا خیلی بزرگ (!) طراحی شده اند و شما می توانید طرح های زیبایی از این نوع رو تختی های دو نفره را با سایز و ابعاد دلخواه خود سفارش دهید و قبل از خرید از کارشناسان و مشاوران ما، مشاوره رایگان بگیرید.

چرا که استفاده از چنین مدل هایی موجب کوچک به نظر رسیدن محیط می شود. با وجود کیفیت مرغوب، این دسته از روپوش تخت ها معمولا قیمت هایی پایین تری نسبت به دیگر مدل ها دارند. روتختی های دونفره مناسب تخت های دونفره هستند که بهتر است متناسب با دکوراسیون اتاق، و تختخواب (از نظر رنگ، طرح، جنس) انتخاب شود. ۴ – اندازه : قبل از انتخاب و تهیه روتختی مورد نظر لازم است تخت را اندازه گیری کنید تا روتختی متناسب با تخت باشد نه اینکه کوچکتر و یا بزرگتر از تخت باشد. البته همین رو تختی های یک نفره و دو نفره نیز سایز های مختلفی دارند و می توانند متناسب با تخت شما ست شوند و با خیالی راحت آن ها را خریداری بفرمایید. این امر موجب می شود که بتوان خواب راحتی را روی تخت تجربه کرد. بسته به نیاز و بودجهای که دارید، میتوانید یکی از سرویسها را خریداری کنید. در انتخاب رنگ باید دقت کنید که همخوانی کاملی با محیط و سایر وسایل موجود در دکوراسیون برقرار شود.

پذیرایی – نشیمن – آشپزخانه و اتاق خواب بخش های مهم منزل می باشند که برای طراحی هر یک آنها نیاز به مجموعه ای از روش ها، وسایل و المان و اکسسوری ها دارید. اگر در منزل این امکان را دارید که روتختی را بشویید از آب داغ استفاده نکنید. در این مطلب به دلیل اینکه هدف ما قلم زدن در رابطه با مدل روتختی دو نفره است طراحی سایر گزینه ها را فاکتور گرفته و از شما دعوت می کنیم تا در این مطلب اگر قصد دیزاین اتاق خواب را دارید با آرگا همقدم شوید. روتختی ها که دارای تنوع زیادی در طرح، رنگ، اندازه، جنس می باشند, دو تقسیم بندی کلی دارند:۱ روتختی یک نفره و ۲ – روتختی دو نفره که هر کدام همانند تخت خواب های یک نفره و تختخواب های دو نفره کارایی متفاوت و دیزاین خاصی را می طلبند. پیش از خرید حتما باید ابعاد تخت را اندازه بگیرید تا هماهنگی کاملی میان ابعاد تخت و روتختی وجود داشته باشد. برخی افراد عادت به استفاده از چند بالش دارند پس باید دقت کنید سرویس روتخی که خریداری می کنید چند تکه روبالشی دارد . باید به این نکته توجه کنید که آیا می توانید روتختی را در منزل بشویید یا باید این کار را به خشک شویی بسپارید؟

دیدگاهتان را بنویسید