انتخاب روتختی مناسب • همه نکاتی که باید دربارهی روتختیها بدانید! وبلاگ واسط کالا

روتختی کاوری درواقع ملحفهای برای لحاف شما محسوب میشود. با توجه به اینکه از جنس نخی است بسیار خنک است و برای فصول گرم مناسب است. علت اینکه میگوییم خودتان اقدام به شست و شوی آن نکنید، سنگین بودن روتختی است، ابریشم یا کتان وقتی با آب برخورد میکنند، شستن آنها سخت میشود. در مدل لحافی، کاور از لحاف له راحتی جدا میشود، در نتیجه شست و شوی آن هم راحت خواهد بود. اصولاً روتختی ها و انواع لحاف را بر اساس اندازه تخت تقسیم بندی می کنند. یک ملحفه که به عنوان روکش برای تشک استفاده می شود را ملحفه تشک می گویند. برای انتخاب روتختی مناسب لازم است به چه نکاتی توجه کنید؟ اغلب اوقات، آنچه بهعنوان «بامبو» نامگذاری میکنند، درواقع ابریشم مصنوعی است که هنگام انتخاب روتختی باید به آن توجه کنید. تا آنجا که ممکن است، روتختی خود را بهعنوان پوشش اصلی تخت خود قرار دهید. از روتختیها میتوان بهعنوان لوازم جانبی مخصوص تختخواب در مناطقی استفاده کرد که هوا معمولاً گرم است و نیازی به پتو احساس نمیشود. معمولا روتختی های مخصوص عروس دارای 8 تیکه است که شامل یک لحاف، یک ملحفه کش دار یا ساده، 4 عدد روبالشی و 2 عدد کوسن است.

روتختی عروس شامل انواع روتختی می باشد که با تور، گیپور و ساتن تزیین شده است. برای مثال، با این کار میتوانید تضادی با رنگ دیوارهای خود ایجاد کنید. برای این نوع روتختی شما میبایست یک لحاف داشته باشید تا ملحفه را روی آن بکشید. سبک روتختی که انتخاب میکنید کاملاً به سلیقه و علاقه شما بستگی دارد. اگر روتختی فوقالعاده نرم و باکیفیت میخواهید، این گزینه انتخاب مناسبی است. پنبه پیما به دلیل لطافت و براق بودن طبیعی نیز مشهور است. نکته بعد که در هنگام سفارش روتختی ترک باید دقت کنید این است که روتختی انتخابی شما از چه نوعی بوده آیا به صورت کاور ملحفه است یا یک رو تختی لحاف دار و یا روتختی پیکه است. برای خرید بهترین روتختی به چه نکاتی دقت کنیم؟ ثانیاً، اگر دکوراسیون اتاقخواب برای شما مهم است، باید مراقب باشید که دکوراسیون مناسبی برای اتاق خود انتخاب کنید. درحالیکه اگر میخواهید یک رنگ روشن به آن اضافه کنید، روتختیهای طرح دار بهترین گزینه برای شما خواهند بود. روتختی پیکه هم نوعی روتختی است که شبیه به یک روانداز است و برای فصول گرم سال و یا مناطق گرمسیر بسیار کاربرد دارد.

روتختی چهارفصل مناسب برای همه فصول سال است. پارچههای ترکیبی معمولاً ارزان، بادوام و ضد چینوچروک هستند و برای روتختی بچهها گزینه مناسبی محسوب میشوند. یک پارچه مصنوعی محکم و بادوام است که میتواند روتختیهای نرم و چینوچروک ندارند تولید کند. ابریشم یک الیاف لوکس و نرم است که توسط کرم ابریشم تولید میشود. این پنبه بهطور عمده در جنوب غربی ایالات متحده به همراه چند مکان دیگر پرورش داده میشود. در صورت نیاز به خرید مجدد روتختی می بایست بابت کل سرویس هزینه کنید. نکته منفی در مورد ابریشم، هزینه زیاد و مراقبت دشوار از آن است. این روتختی یک لایه پنبهدوزی شده دارد که در فصول گرم بهصورت تکی قابلاستفاده است و در فصول سرد امکان قرار دادن یک لحاف داخل آن وجود دارد. این نوع روتختی لحافی به این صورت است که پارچه لحاف و الیاف داخلی آن با هم دوخت شده اند و امکان جدا کردن آنها از یکدیگر وجود ندارد. پارچههای ترکیبی زیادی وجود دارند که بیشتر آنها دارای نوعی پنبه هستند. روتختی چهارفصل نیز نوعی از روتختی کاوری بهحساب میآید. پلیاستر یک فیبر ساختهشده توسط بشر است که از همان پلیمرهای تولید بطریهای پلاستیکی نوشیدنی تولید میشود.

پنبه مصری که در آبوهوای گرم و خشک آفریقای شمالی رشد کرده است، دارای الیاف بسیار طولانی است که نرمترین پارچه را تولید میکند. خرید روتختی دونفره مناسب و زیبا جزو مهمترین نکاتی است که باعث زیبایی دکوراسیون اتاق خواب و تخت خواب می شود، سرویس خواب اصلی ترین عنصر هر اتاق خوابی محسوب میشود .تخت خواب اولین چیزی است که لحظه ورود به اتاق جلب توجه میکند پس شما میتوانید با انتخاب روتختی مناسب و شیک نمای فوق العاده ای به اتاق خواب تان ببخشید. قیمت و خرید مدل های روتختی عروس و داماد جدید و شیک! روتختیهای نازک و درعینحال شیک این امکان را برای شما ایجاد میکنند که ظاهر تخت خود را تغییر دهید. همانطور که قبلاً اشاره کردیم، این محصولات بیشتر برای زیباتر کردن دکوراسیون اتاق و جلوگیری از بههمریختگی طراحیشدهاند؛ بنابراین انتظار برای گرم نگهداشتن شما در خواب باعث کاهش بازدهی از آن محصول میشود.

دیدگاهتان را بنویسید